Хмельницький, ТЦ "КВАРТАЛ", працюємо з 10:00 -19:00 год.
+38 097 233 0581
veloimperiya@gmail.com

Контактні педалі: що це, навіщо потрібно і які бувають

контактні педалі

Питання про контактні педалі дуже часто спливає в велосипедної середовищі серед новачків і більш-менш досвідчених велосипедистів, але часто знайти коротку і зрозумілу інформацію не так просто. Ми розповімо, що таке контактні педалі і навіщо вони потрібні. Поїхали!

Які види педалей існують

1) Стічні педалі. Виготовлені з пластмаси з металевою рамкою по периметру. Такі педалі виробники встановлюють на недорогі моделі велосипедів. Їх основний мінус в тому, що з них легко вислизає нога, а плюс – практично в будь-якому положенні ногу легко повернути назад.

2) Педалі «топталки»: Це педалі на сходинку вище звичайних стічних, у них широка платформа з рельєфною агресивної поверхнею або шипами (змінними або литими), за рахунок цього на них добре тримається нога. Роблять їх з алюмінієвих сплавів. Застосовуються на велосипедах MTB і BMX.

3) Велосипедні педалі з контактами і платформою. Широка платформа педалі оснащена елементами, які дозволяють легко встегівать і вистьобувати ногу. Такі педалі підходять для занять даунхілу та крос-кантрі. Їх роблять з карбону або алюмінію.

4) Педалі з контактами без платформи. Зроблені з алюмінієвих сплавів або з карбону. При виборі таких педалей важливо подивитися на кут вільного повороту ступні. При великому градусі кута нозі буде комфортніше, а стопа буде менше втомлюватися. Якщо кут маленький, то ногу простіше буде відстібати. При правильному налаштуванні пружини контакту, мінімальна затягування повинна захищати від випадкового звільнення правильно, а максимальна затягування повинна дозволяти легке освобожденіеногі.

5) Педалі з тукліпсамі. Створені для того, щоб добре фіксувати ногу на педалі. Педалі з тукліпсамі були дуже популярні до винаходу контактів. Зараз такі педалі програють за всіма параметрами, крім цени.Катаясь з такими педалями, потрібно навчитися швидко вивільняти ногу з ремінців, інакше травм не уникнути ..

Навіщо потрібні контактні педалі

Контактні педалі – це механізм, який дозволяє зафіксувати ногу велосипедиста на педалі, з’єднавши тим самим взуття велосипедиста і педаль велосипеда в єдину цілу конструкцію, тобто, що забезпечує повний контакт велосипедиста з приводом велосипеда. Це дуже зручно і практично.

Чому варто купити

За допомогою контактних педалей можна розвинути максимальну швидкість. Це відбувається за рахунок того, що в них можна кожною ногою окремо вирощують педаль повністю по колу і впливати на неї у всіх її положеннях. Це називається «кругове педалювання».

Колінні суглоби страждають менше, ніж від звичайних педалей. У звичайних педалях зусилля спрямовано тільки зверху вниз, це прирівнюється до присідань на одній нозі. В суглобі відбувається сильне напруження. Якщо використовувати контактні педалі, навантаження розподіляється відносно однаково, так як енергія не тільки від натискання на педаль, але ще й при русі ноги вгору. Це сприятливо позначається на роботі суглобів.

Контактні педалі відмінно підходять для катання на будь-якому байці: шип легко відстібається від педалі в аварійній ситуації, коли нога змінює кут, а при педалюванні нога надійно фіксується

Ще одна незаперечна перевага контактних педалей – встегнувшісь в них, ви як би зливається з велосипедом в одне ціле і набагато краще відчуваєте його, що позначається на управлінні. Особливо це добре відчувається на пересіченій місцевості, де постійно доводиться маневрувати підводячись, переїжджати через різні нерівності дороги, здійснювати невеликі стрибки з відривом коліс. З контактів нога не зіскочить, коли мчиш по складній трасі з камінням.

Трохи мінусів

Вартість самого простого комплекту (педалі і взуття) – від 100 доларів. Однак, звертаємо вашу увагу, що при належному догляді цей комплект прослужить вам довгі роки.

Жодні контактні педалі не оснащені захистом від бруду або снігу (якщо кататися взимку). І якщо шипи забилися, необхідно їх почистити, щоб встегнуться. Це не завжди просто.

Види контактних педалей

Будемо вважати, що в цілому ми розібралися з тим, що таке контактні педалі і навіщо вони потрібні. Тепер поговоримо про те, на які типи вони діляться. Систематизувати їх можна по безлічі ознак, ми зупинимося на найбільш поширених типах: SPD і CrankBrothers.

1) SPD. Найбільш поширений вид педалей серед гірських велосипедів. Незважаючи на високу доступність, якість залишається на висоті, часом навіть після десятків тисяч кілометрів. Шип контактів відрізняється високою зносостійкістю. Залежно від умов експлуатації, вони прослужать від 2 і більше років. Є недолік, який пов’язаний з свободою постановки стопи в горизонтальній позиції, – свободи недостатньо. Це помітно велосипедистам з нестандартною постановкою стопи. У таких випадках доводиться потерпіти і звикнути, дискомфорт зникне через час, тому великим недоліком це назвати не можна. Найдешевші моделі коштують від 30 доларів.

 

2) CrankBrothers. Педалі з мінімалістичним і акуратним дизайном. Легкі і маленькі на відміну від SPD. Вартість педалей CrankBrothers досить висока. Навряд чи така ціна підходить новачкові, який тільки пробує себе у велоспорті. Кранке дорогі і красиві, а крім цього, шипи беззвучно входять в педалі. Шимановського контакти, на відміну від Crank Brothers, видають неприємний механічний звук, що псує естетичне сприйняття. Зовнішній вигляд Кранко, їх вчіплення – твір іскусства.Слабие місця цих педалей – підшипники і пружина, також варто відзначити, що велосипедистам, які важать понад 80 кг, Crank Brothers просто протипоказані – ця іграшка під важким їздцем зламається дуже швидко і несподівано.

3) SPD-SL. Це педалі для шосейних велосипедів. Відрізняються конструкцією: тут все направлено на максимальну фіксацію стопи. Жорстка фіксація ноги дуже допомагає на силових ділянках. Потрібно враховувати, що шосейні шипи практично не дозволяють вільно ходити пішки, так як сильно виступають під ступень.

4) Look Keo. Шосейні педалі. У таких педалей шип трохи менше, ніж у SPD-SL, у нього більше прогумованих частин – завдяки їм простіше встегіваться, але шип зношується швидше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *